Hakkımda

Okuma süresi: 2 dakika

Bloğuma hoşgeldiniz!

Ben Mehmet Halil Yeni, Istanbul’da yaşıyorum. VMware Türkiye’de EMEA bölgesinden sorumlu NSX Kıdemli Danışmanı olarak çalışıyorum.

Kariyerime üniversite öğrencisi iken CCNA kursuna katılıp ardından özel bir şirkette jr. network mühendisi olarak çalışmayla başladım. Sonrasında Türkiye’nin en büyük servis sağlayıcılarından birisinde destek uzmanı olarak devam ettim. Ardından uzun bir süre sistem/network entegratörü şirketlerde başta cisco olmak üzere HPE, Aruba, Juniper, Fortinet, Brocade, Checkpoint, Palo Alto Networks, Arista gibi markaların router, switch, firewall, wireless, voice (UC) ürünleri konularında satış öncesi, sonrası danışmanlık, destek, kurulum ve problem çözümü konularında uzmanlaştım. Şu sıralar server/network virtualization, automation ve cloud computing konularında kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bu platformda karşılaştığım problemler, herhangi bir konuyu öğrenmek için aldığım notları elimden geldiğince Türkçe ve İngilizce olarak paylaşmaya çalışacağım.

Her türlü görüş, öneri ve istekleriniz için bana mehmet@mehmetyeni.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Hakkımda daha detaylı bilgi almak  için –>

View Mehmet Halil Yeni's profile on LinkedIn

Sahip olduğum sertifikaların bir kısmı –>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One comment

 1. Haluk dedi ki:

  Merhabalar Mehmet bey
  bu mailin size ulaşıp ulaşmadığını bilemiyorum
  aşağıdaki linkteki dosyaya çok ihtiyacım var internet ten hiç bir şekilde indiremedim sizin böyle bir imkanınız var mı bilemiyorum ama bunu bana bulabilirseniz bir şekilde atarsanız size çok dua edeceğim Kolay gelsin iyi çalışmalar
  https://software.cisco.com/download/home/286256843/type/284180979/release/15.3.3-JPJ3

  Aironet 2700i Access Point
  Autonomous AP IOS Software- 15.3.3-JPJ3(ED)